logo

Ełk: Z modlitwą o trzeźwość do Matki Bożej w Studzienicznej

Środa, 10 sierpnia 2022 (21:20)
Aktualizacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 (09:27)

W sierpniu Kościół w Polsce apeluje i modli się o trzeźwość Narodu. Jedną z form odpowiedzi na ten apel jest diecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która odbędzie się w sobotę 13 sierpnia.

Od dwudziestu już lat w okolicach wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona trzeźwości, wierni z diecezji ełckiej pielgrzymują do Pani Studzieniczańskiej. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę”.

Program Diecezjalnej Pielgrzymki w Studzienicznej rozpocznie się o godzinie 10.00 nabożeństwem różańcowym, pdczas którego będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojedniania. Ksiądz kanonik Wojciech Stokłosa, kustosz maryjnego sanktuarium w Studzienicznej, kierując słowa zaproszenia do udziału w modlitwie w intencji trzeźwości, zachęca, by przed Matką Bożą stawać z ufnością dziecka, z otwartym sercem. – Aby w tym miejscu czerpać z miłości Bożej, aby nabrać sił, by bardziej kochać, by żyć dla Boga i dla innych. Aby być wolnym od wszelkich nałogów – wyjaśnia kapłan.

Wszystkie intencje pielgrzymów zostaną włączone w modlitwę podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 11.00. Po Mszy św. pielgrzymi będą mieli okazję spotkania się na wspólnej agapie oraz otwartym mitingu. Pielgrzymka zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Matki Bożej Studzieniczańskiej. Każdego roku przybywa pielgrzymów, którzy przed cudownym obrazem Matki Bożej w Studzienicznej pragną modlić się o wyzwolenie z uzależnień i trzeźwość w diecezji i Ojczyźnie.

Idea sierpniowej abstynencji została zapoczątkowana w 1984 r. przez Episkopat Polski podczas konferencji plenarnej. Biskupi podjęli decyzję, aby w sierpniu każdego roku w sposób szczególny kierować do Polaków apel o złożenie daru dobrowolnej abstynencji.

 

AB, KAI