logo

Przeor Jasnej Góry zaprasza na uroczystości z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II

Niedziela, 2 kwietnia 2023 (08:42)
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2023 (12:54)

2 kwietnia to poruszający dzień, zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają Papieża Jana Pawła II – podkreślił przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski, zapraszając na wieczorną modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej i przy pomniku świętego Papieża
na jasnogórskich wałach.

Jak wskazał, zapraszając na niedzielne uroczystości
z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry przeor tego klasztoru
o. Samuel Pacholski, chociaż wiele jest znaków, również materialnych, obecności Jana Pawła II w częstochowskim sanktuarium, najbardziej żywe pozostaje papieskie zawierzenie „Totus Tuus”, czyli kierowana do Maryi deklaracja: „Cały Twój”.

Służby prasowe Jasnej Góry zaznaczyły, że w ocenie przeora to, co ostatnio dzieje się wokół św. Jana Pawła II, „wbrew oczekiwaniom tych, którzy chcieli zniszczyć autorytet Papieża, bardziej mu pomoże niż zaszkodzi”.

„Polacy nie kupili tego przekazu, który był mocno zniesławiający, niemerytoryczny, jeśli chodzi o ocenę pontyfikatu i zaangażowania Papieża, a wcześniej biskupa, w ochronę nieletnich przed przestępstwami seksualnymi”
– zauważył o. Pacholski cytowany przez służby sanktuarium.

Niezależnie od Jasnej Góry, zgodnie z informacją Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, uroczystości
w sanktuarium poprzedzi pierwszy częstochowski marsz papieski, który wyruszy do jasnogórskiego sanktuarium sprzed papieskiego pomnika na placu Ignacego Daszyńskiego o godz. 18.00.

APW, PAP