logo

Ksiądz kard. Dziwisz z mieszkańcami Zakopanego przy pomniku Ojca Świętego

Niedziela, 2 kwietnia 2023 (14:48)
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2023 (14:52)

Ksiądz kard. Stanisław Dziwisz modlił się przy pomniku Jana Pawła II w zakopiańskiej Księżówce, gdzie Papież mieszkał w czerwcu 1997 r.

Emerytowany metropolita krakowski i osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II spotkał się w niedzielne przedpołudnie z mieszkańcami Zakopanego przy pomniku Ojca Świętego w Księżówce. Poświęcił też palmy.

– Jan Paweł II czuł się u was jak w domu! Podkreślał to przy różnych okazjach. Jego słowa „Na was zawsze można liczyć” nabierają teraz nowego znaczenia. Nie ustawajmy
w dawaniu świadectwa o jego wielkości i niezłomności. Bądźmy wdzięczni za jego działania na rzecz Kościoła powszechnego” – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ponadto – jak co roku – grupa zakopiańczyków wyruszyła na Giewont, aby o godz. 21.37 podświetlić stojący tam wielki krzyż.

Jan Paweł II gościł w Zakopanem w czerwcu 1997 r. Odprawił Mszę św. pod Wielką Krokwią, na której zgromadziło się około 300 tys. wiernych. Wyjechał także kolejką na Kasprowy Wierch, spotkał się z turystami nad Morskim Okiem.

Górale z Nowego Targu też upamiętnią Jana Pawła II
w czasie watry pamięci, którą rozpalą nad miastem – na polanie na wyciągu narciarskim „Zadział”. Wydarzenie organizują co roku członkowie nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.

APW, KAI