logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. TWITTER STRAŻ GRANICZNA/ Inne

Wojna starego typu

Środa, 6 października 2021 (00:01)

Aktualizacja: Środa, 6 października 2021 (09:12)

W rozważaniach przy okazji napięcia na granicy polsko-białoruskiej pojawiają się określenia, że mamy do czynienia z wojną hybrydową, nazywaną też wojną „nowego typu”.

Zamiast dywizji pancernych naszą granicę atakują tabuny ludzi pragnących dostać się za Odrę, aby korzystać tam z przywilejów, jakie daje zamieszkanie w zamożnym kraju Europy Zachodniej.

Sytuacja jest jasna i nie powinna u nikogo budzić wątpliwości, o co tu chodzi. Oto zależny coraz bardziej od Moskwy i odrzucany przez własnych obywateli prezydent Alaksandr Łukaszenka usiłuje zachować swoje panowanie, uderzając w państwa graniczące z Białorusią, które poparły Białorusinów pragnących zmiany na stanowisku prezydenta. Rosja, która nie ukrywa, że chciałaby odzyskać wpływy na terenach, które kiedyś były we władaniu Związku Sowieckiego, wspiera działania białoruskiego dyktatora, ponieważ posłużą one do realizacji politycznych zamiarów Kremla. Media informują, że tajne służby Łukaszenki wykonują operację „Śluza”, polegającą na ściąganiu na Białoruś tysięcy mieszkańców Bliskiego Wschodu, których następnie dostarczają pod granicę z Polską, aby ją nielegalnie przekraczali.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Dr hab. Romuald Szeremietiew

Nasz Dziennik