logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

W lipcu od 1984 r. z Warszawy do Miejsca Piastowego wędruje Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego Zdjęcie: FOT. MICHALICI.PL/ Inne

Zerwać pęta nałogu

Sobota, 6 sierpnia 2022 (00:03)

Aktualizacja: Sobota, 6 sierpnia 2022 (09:02)

Wesele Wesel, Wesele bez Toastu, Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu, Piesza Pielgrzymka Młodzieży
o Trzeźwość Narodu Polskiego – to tylko niektóre
z inicjatyw propagujących życie bez alkoholu i świadomość trzeźwościową. W dzisiejszym świecie bardzo trudno
w pojedynkę wyznawać niepopularne wartości. Potrzeba wsparcia, wzajemnego umocnienia, a także dawania świadectwa, które przyciąga innych. Rozumieją to ci, którzy identyfikują się z ideą trzeźwego życia, i dlatego wspólnie tworzą dzieła służące im samym oraz bliźnim.

Zabawa bez toastu

– Wszystko zaczęło się od Wesela Wesel, które w 2010 r. zorganizowaliśmy w Miejscu Piastowym. Wesele Wesel spotyka się co roku w innym miejscu, więc zrodziła się inicjatywa, by kontynuować podobną imprezę na Podkarpaciu. Tak powstało Podkarpackie Wesele Wesel, które potem przekształciło się w Wesele bez Toastu, na które zapraszaliśmy wszystkich, którzy żyją w trzeźwości, chcą się dzielić tą radością i pokazać innym, że można żyć bez alkoholu, że on nie jest tak potrzebny, jak by się wydawało. Chcieliśmy zmieniać kulturę picia na kulturę trzeźwości – dzieli się Piotr Mazur, od lat działający na rzecz krzewienia abstynencji.

Wraz z żoną uczestniczył w organizacji pięciu Wesel bez Toastu w Miejscu Piastowym. Na ostatnim było już około 700 osób z całej Polski.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Beata Falkowska

Nasz Dziennik