logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Rodzina – wspólnota – Polska

Środa, 1 października 2014 (19:46)

Hasłem przyszłorocznych Marszów dla Życia i Rodziny będą słowa: „Rodzina – wspólnota – Polska”. 31 maja 2015 roku Polacy będą demonstrować swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości i rodziny.

Uczestnicy ogólnopolskiego spotkania organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny, które odbyło się 29 września br. w Warszawie, uznali, że kontekstem największego rodzinnego wydarzenia w Polsce będą przyszłoroczne wybory prezydenckie i parlamentarne.

– Z uwagi na fakt, iż rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem wśród decydentów. Tę prawdę stale przypominamy podczas Marszów i imprez im towarzyszących – podkreśla Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Organizatorzy Marszów zaznaczają, że państwo i jego struktury składają się z rodzin. Przyszłoroczne demonstracje mają być również przypomnieniem, że cnoty, które wykuwa się, nabywa i praktykuje w rodzinie – takie jak wzajemny szacunek, zaufanie, rzetelność i gospodarność – powinny być fundamentem działań rządzących.

Marsze dla Życia i Rodziny są radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Posiadanie rodziny jest dla organizatorów i uczestników wydarzenia źródłem dumy i radości, którymi chcą się dzielić i zarażać innych. Marsze to wielkie święto rodzin: w tym czasie organizowane są rodzinne pikniki z koncertami i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, turnieje piłkarskie, przeglądy filmowe oraz inne wydarzenia kulturalne. Na dzień dzisiejszy miast organizujących Marsze jest ponad 120, a ich liczba systematycznie rośnie.

MPA

NaszDziennik.pl