logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Idziemy po zwycięstwo

Niedziela, 26 października 2014 (19:12)

Aktualizacja: Niedziela, 26 października 2014 (19:33)

W Krakowie odbyła się dzisiaj konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W czasie spotkania w Krakowskim Centrum Kongresowym w Akademii Rolniczej zostali zaprezentowani małopolscy kandydaci partii w wyborach samorządowych. Wszyscy przedstawieni podpisali deklarację samorządową.

 

Jesteśmy w pięknym, historycznym, wielkim mieście - w Krakowie. (…) Jesteśmy w mieście szczególnym, w mieście, które powinno odgrywać nie tylko w Polsce, ale w ogóle w tej części Europy rolę specjalną. Powinno i może w jakiejś mierze odgrywa, ale na pewno nie na miarę potencjału, swoich możliwości – mówił dziś w Krakowie Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Uroczystego otwarcia konwencji dokonała Beata Szydło, wiceprezes PiS, wraz z Andrzejem Adamczykiem, przedstawicielem Solidarnej Polski Edwardem Siarką oraz prezesem Polski Razem Jarosławem Gowinem.

- Wraz z Jarosławem Gowinem i partią Zbigniewa Ziobry stworzyliśmy zwycięską drużynę. (…) Jeśli chcemy być krajem dobrobytu, musimy wygrać. Idziemy z Małopolski po zwycięstwo dla wszystkich Polaków (…) Przed nami trzy tygodnie ciężkiej pracy. Wspólnie możemy więcej. Powiedzcie wszystkim: chodźcie z nami do zwycięstwa! Przekazujmy nasze tezy, twórzmy program obywatelski dla Małopolski - mówiła Szydło.

Wiceprezes partii zaznaczyła również, że na liście Prawa i Sprawiedliwości nie są ważne miejsca, ponieważ „każdy z naszych kandydatów jest jakością samą w sobie”.

Beata Szydło wraz z Andrzejem Adamczykiem przedstawili pierwszych trzech kandydatów do sejmiku z każdego okręgu województwa małopolskiego, kandydatów na burmistrzów i prezydentów miast. Podobnie zaprezentowali swoich kandydatów ze wspólnych list Jarosław Gowin oraz Edward Siarka. - Polska prawica zjednoczyła się, bo jedność jest drogą do zwycięstwa - powiedział w trakcie konwencji prezes Polski Razem Jarosław Gowin. - Zjednoczyliśmy się dlatego, gdyż zwycięstwo prawicy, obozu dobrych zmian, jest potrzebne Polsce.

Polska, zdaniem Gowina, jest krajem ludzi pracowitych, ale też krajem „złego, marnotrawnego, nieudolnego państwa”. Dlatego - wykazywał - „musimy to zmienić, to nasze zadanie”.

W trakcie małopolskiej konwencji wyborczej głos zabrał kandydat na prezydenta Krakowa Marek Lasota, który położył w swoim wystąpieniu duży nacisk na kwestię pozytywnych zmian, o jakie będzie zabiegał, zarówno dla Małopolski, jak i dla całego kraju. - My jako przyszli samorządowcy alienacji przeciwstawimy nieustanny kontakt z mieszkańcami miast, gmin i powiatów; chaosowi przeciwstawimy komfort, stagnacji - innowacyjność i nowoczesność - mówił.

- Za nami idzie kompetencja, uczciwość i rzetelność. Konwencja małopolska jest początkiem dłuższej drogi. Drogi po to, by w całej Polsce nastąpiły zmiany już za rok. Razem idziemy po zwycięstwo! - dodał.

Na koniec konwencji głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że Kraków jest miejscem wyjątkowym, szczególnym, odgrywającym w przeszłości ogromną rolę, jaka powinna mu zostać przywrócona.

- Rozmawiamy z Polakami od wielu lat. Konkluzja jest taka, że polski potencjał jest marnowany. Można zrobić nieporównanie więcej - mówił lider PiS. - Z tym przeświadczeniem przystąpiliśmy do wyborów samorządowych. One mogą i powinny rozpocząć pozytywną zmianę w naszym kraju.

Jak przypomniał Kaczyński, „potencjał każdego narodu to to, co mamy w głowach i sercach”. Nasz narodowy potencjał jest, zdaniem szefa partii, ogromny i dlatego też musimy mu stworzyć właściwe warunki do rozkwitnięcia. Z tych samych względów w żadnym wypadku nie możemy akceptować migracji zarobkowej, musimy znaleźć na nią właściwe remedium.- Sukces będzie wtedy, gdy modzi ludzie będą znajdowali pracę w Krakowie, nie za granicą na zmywaku po dwóch fakultetach – wykazywał.

Kaczyński podkreślał także, że Kraków nie musi się dusić, a sprawę smogu można rozwiązać poprzez odpowiednie inwestycje. Można również inaczej, o wiele bardziej efektywnie wykorzystywać chociażby środki UE, zaś efektywność „zależy od prostej zasady - jest nią zwykła uczciwość”.

- Za te same pieniądze można zrobić więcej pod warunkiem, że będą obowiązywały zasady prawdziwego rynku i uczciwości – przypomniał. Kończąc swoje wystąpienie, Jarosław Kaczyński powiedział:

- Z radością widzę dziś ministra Jarosława Gowina oraz przedstawicieli Solidarnej Polski; razem idziemy po zwycięstwo. Chcieć to móc. Nie zapominajmy o tym! - zakończył.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl