logo
logo

pod patronatem „naszego dziennika”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Na drodze do edukacji domowej

Wtorek, 25 listopada 2014 (10:19)

Aktualizacja: Wtorek, 25 listopada 2014 (18:02)

Trwają zapisy na kolejne warsztaty edukacji domowej dla rodziców organizowane przez warszawską Fundację Dobrej Edukacji Maximilianum. Nie zwlekaj i zapisz się jeszcze dziś!

Od dłuższego czasu docierają do nas niepokojące informacje na temat jakości nauczania polskich dzieci i młodzieży. Alarmują nie tylko pedagodzy, ale przede wszystkim rodzice – najlepsi specjaliści od dzieci. Polską szkołę za wszelką cenę próbuje się odsunąć od wartości chrześcijańskich, w zamian oferując zachodnie, krzykliwe hasła doprowadzające do utraty wiary oraz tożsamości osobowej i narodowej. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej rodziców rozważa alternatywną formę kształcenia, jaką jest edukacja domowa.

Pomocne w wyjaśnieniu, czym jest ta forma kształcenia, są warsztaty edukacji domowej organizowane przez warszawską Fundację Dobrej Edukacji Maximilianum. Spotkania przeznaczone dla rodziców pomagają zrozumieć, jak wielką rolę mają oni w wychowywaniu i kształceniu swoich dzieci. Ponadto w trakcie warsztatów ich uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda roczny egzamin, do którego dzieci edukowane w domu mają obowiązek przystąpić.

Nigdy nie jest za późno, by zrezygnować z nauki w szkole i podjąć się nauczania dzieci w domu. A jakie korzyści płyną z tej formy kształcenia? Wiedzą o tym ci, którzy zdecydowali się na edukację domową. Teraz pragną swoją wiedzą i doświadczeniem podzielić się z innymi. Dlatego też w trakcie warsztatów prowadzący wskażą, jak samodzielnie przygotować zajęcia dla dzieci. Wyjaśnią, jak należy podejść do zapisów podstawy programowej wymaganej przez szkołę.

„Postaramy się także poruszyć temat realistycznego wychowania dzieci, a także zadań, jakie stają przed rodzicami wobec swoich dzieci w zakresie wychowania religijnego” – wyjaśniają organizatorzy.

Kolejne spotkanie z edukacją domową organizowane przez Fundację Dobrej Edukacji Maximilianum odbędzie się w jej siedzibie (ul. Wilcza 9, Warszawa) w najbliższą sobotę, 29 listopada br. Początek spotkania o godz. 9.30.

Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wcześniejsze zgłaszanie się. Można to uczynić, wysyłając e-mail na adres: info@fundacjamaximilianum.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija w środę, 26 listopada br. Organizatorzy proszą o podanie w e-mailu numer telefonu kontaktowego.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl