logo
logo
zdjęcie

Prof. Krystyna Pawłowicz

Różnorodność tworzy świat

Poniedziałek, 15 grudnia 2014 (20:57)

Minister Fuszara głosząc poglądy o obowiązku uczęszczania dzieci na zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, popisuje się całkowitą nieznajomością Konstytucji. Skoro ustawa zasadnicza wyraźnie mówi, że to rodzice odpowiadają za wykształcenie, jego kierunek i wzrost światopoglądowy dzieci, to znaczy to tyle, że kwestia ta należy do rodziców. To brzmi bardzo wyraźnie. Natomiast pokrętne wyjaśnienia minister Fuszary zmierzają do tego, żeby zamieszać ludziom w głowach! Ludziom, którzy nie znają prawa.

Minister stara się ich przekonać do bredni o tym, że to państwo może decydować w jakim kierunku i jakim światopoglądzie mają być chowane dzieci. Teorie pani minister, nie mają nic wspólnego z prawem. To, co mówi pani Fuszara, można bardzo łatwo skonsultować ze specjalistami, którzy potwierdzą, że pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania nie ma racji!

Głównym celem zwolenników lewicowego pojmowania rzeczywistości jest wyrwanie dzieci spod opieki rodziców. Robi się to też za pomocą wprowadzania pokrętnej interpretacji przepisów, wbrew jakimkolwiek faktom, wbrew wyraźnemu ich brzmieniu. Ma to społeczeństwo przytłoczyć pseudonaukowymi i pseudoprawnymi treściami. Proponuję więc, aby minister Fuszara poczytała Konstytucję, czyli podstawowy akt, któremu także i ona podlega.

To już kolejny raz, kiedy minister Fuszara zaskakuje nas swoimi pomysłami. Czy my więc potrzebujemy takiego ministra? Oczywiście, że nie! Jest Rzecznik Praw Obywatelskich, który dba o równość wszystkich osób wobec prawa. Powód utworzenia stanowiska pełnomocnika rządu ds. równego traktowania był czysto ideologiczny. To jest dowód na zwycięstwo lewicowych ideologii w Polsce. Zwróćmy uwagę na fakt, że w przyrodzie równość nie występuje. Nie zrówna się jabłka z gruszką, czy kobiety z mężczyzną. Choć kobieta i mężczyzna mają te same prawa, to jednak są różni. Nie ma więc czegoś takiego jak równość. Różnorodność jest motywem funkcjonowania świata. Osoby tworzące stanowisko dla minister Fuszary widocznie tego nie zrozumieją. 

Prof. Krystyna Pawłowicz

Autorka jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem sejmowej Komisji Ustawodawczej i Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Aktualizacja 15 grudnia 2014 (20:57)

NaszDziennik.pl