logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Nagroda dla prof. Janusza Kaweckiego

Piątek, 16 stycznia 2015 (18:23)

Aktualizacja: Piątek, 16 stycznia 2015 (18:24)

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przyznało w tym roku nagrodę za służbę prawdzie i autentycznym wartościom prof. inż. Januszowi Kaweckiemu z Krakowa. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Ojców Redemptorystów w Krakowie.

Ustanowienie nagrody, jak przypominają władze KSD, zostało zainspirowane słowami św. Jana Pawła II, że wszyscy mamy wielki dług wobec tego poety i wieszcza -  Cypriana Kamila Norwida.

Nagroda to statuetka z cytatem poety. Jest wyróżnieniem w dobie braku szacunku dla prawdziwych autorytetów.

 

Prof. Janusz Kawecki, jeden z pierwszych działaczy KSD został członkiem komitetu naukowego III Konferencji Smoleńskiej. Jest również publicystą i felietonistą Telewizji Trwam oraz Radia Maryja, a  także przewodniczącym Zespołu Wspierania Radia Maryja, na antenie którego prowadzi od 20 lat cotygodniowe audycje „Głos z Krakowa”. Był współinicjatorem ustanowienia Nagrody „Źródła”, której patronuje Sługa Boży Jerzy Ciesielski - ojciec rodziny. Jest komandorem  Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i w Zwierzchnictwie Polskim tego Zakonu pełni funkcję kanclerza. Jest również kawalerem Rycerstwa Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy. Został członkiem komitetu naukowego III Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się w  2014 r., w jej trakcie przedstawiane były wyniki badań prowadzące do określenia przyczyn  katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

– Jego zasługi zostały docenione wieloma prestiżowymi odznaczeniami. Teraz my, krakowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, tym skromnym wyróżnieniem pragniemy mu  podziękować. Dziękujemy, że jest Pan Profesor odważnym  głosicielem prawd Ewangelii w naszej trudnej codzienności, aktywnie i twórczo uczestniczy w życiu Kościoła i Polski, bezkompromisowo wskazuje dyskryminację katolickich środków przekazu, jakimi są Radio Maryja i Telewizja Trwam – zaznaczają Adam Markowski i Ewa Skwarczyńska.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl