logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Solidarni z Mary Wagner

Czwartek, 12 lutego 2015 (02:04)

W Warszawie i Kijowie obrońcy życia upomną się o los więzionej Mary Wagner w dniu jej urodzin.

Dzisiaj o godz. 10.00 pod kanadyjskimi ambasadami w Polsce i na Ukrainie odbędą się pikiety solidarności z obrończynią życia. 

Poprzez dzisiejszą demonstrację jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pilną potrzebę ochrony ludzkiego życia od poczęcia. Pikieta solidarności wyraża także poparcie dla działań pro-life podejmowanych niestrudzenie przez Mary Wagner i innych obrońców życia z Kanady, którzy za swoją postawę są prześladowani.

– Nie może być zgody na więzienie człowieka tylko dlatego, że z miłości pragnie chronić życie najsłabszych. Przeciwko takim działaniom chcemy protestować – mówi w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Jacek Kotula, szef rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Wybór dnia pikiety nieprzypadkowo zbiegł się z datą urodzin Mary Wagner, która od 23 grudnia 2014 r. przebywa w więzieniu dla kobiet w Milton koło Toronto.

– W dniu urodzin Mary chcemy wyrazić solidarność z nią. Urodziny spędzi w więzieniu, ale na pewno w tym czasie nie będzie sama – dodaje nasz rozmówca.

Do udziału w pikiecie organizowanej przez Fundację PRO – Prawo do Życia zaproszeni są wszyscy. – Zapraszamy każdego, kto w tym czasie będzie mógł przybyć pod Ambasadę Kanady w Warszawie (wejście od ul. Pięknej), aby wyraził swój głos poparcia dla obrony życia ludzkiego i cywilizacji życia – podkreśla Jacek Kotula.

Również dziś obrońcy życia z Kanady zachęcają, aby włączyć się w „różańcowy bukiet dla Mary Wagner”.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl