logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Upomnijmy się o prawo do życia

Poniedziałek, 8 czerwca 2015 (18:26)

We wtorek, 9 czerwca, o godz. 10.00 przed Ambasadą Kanady w Warszawie odbędzie się pikieta w obronie Mary Wagner i dzieci poczętych. 

Po raz kolejny członkowie Fundacji PRO – Prawo do Życia oraz zwolennicy ruchów pro-life zamanifestują swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak obrona życia dzieci poczętych. Upomną się także o wolność dla Kanadyjki Mary Wagner, która odsiaduje karę więzienia za działalność pro-life. Pikieta przed ambasadą Kanady rozpocznie się o godz. 10.00.  

Termin jutrzejszej pikiety nie jest przypadkowy, bo właśnie na wtorek, 9 czerwca, planowana jest wizyta w Polsce premiera Kanady Stephena Harpera.

– Mam nadzieję, że premier Harper odpowie w końcu na nasze postulaty. Kilka miesięcy temu wysłaliśmy do niego list, nie było reakcji. Może teraz uda się uzyskać odpowiedź? Niemniej ambasada Kanady odnotuje naszą obecność, szczególnie w tym dniu. Tym bardziej że do podobnych pikiet dochodzi w wielu państwach Europy – mówi w rozmowie z portalem NaszDziennik.pl Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Według kanadyjskiego prawa dzieci nienarodzone nie spotykają się z jakąkolwiek ochroną państwa. Kanada dopuszcza legalną aborcję, nie stosując żadnych ograniczeń. Funkcjonowanie placówek aborcyjnych uważane jest za działalność gospodarczą.

Jak podkreśla Mariusz Dzierżawski, kluczowe dla każdej pikiety jest upomnienie się o prawo do życia dla dzieci poczętych.

– To jest kwestia najważniejsza i powód, dla którego Mary Wagner znajduje się w więzieniu. Zabijanie nienarodzonych jest rzeczą, która degraduje państwa. Bywa także, że niektóre kraje wspierają biznes aborcyjny. Prawo do życia dla nienarodzonych jest fundamentem naszej cywilizacji – zauważa Dzierżawski.

Jutrzejszą pikietę poprzedzi Msza św. sprawowana w intencji Mary Wagner i Lindy Gibbons. Zostanie odprawiona o godz. 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra (ul. Książęca 21).

Rafał Stefaniuk

NaszDziennik.pl