logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Dzieciom z Pariacoto

Wtorek, 10 listopada 2015 (05:12)

Ponad trzy tysiące złotych udało się zebrać w czasie misyjno-charytatywnego koncertu „Fides et ratio", jaki w niedzielę odbył się w auli krakowskiej AWF.  Wydarzenie upamiętniło franciszkańskich męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Franciszkanie będą beatyfikowani już 5 grudnia w Peru.

Podczas koncertu w auli AWF wystąpili: Konstancja Zegartowska, Zuzanna Szczypuła, raperzy: Pax – Michał Bukowski, Falamir – Fabian Kural, FidelMan – Tomasz Karenko oraz gwiazda wieczoru, czyli zespół Nazaret, tworzący autorską muzykę z nurtu sacro-pop.

Koncert dedykowany był dzieciom, wśród których pracowali polscy franciszkanie. Wydarzeniu towarzyszyła też kwesta prowadzona przez Fundację „Brat Słońce” na rzecz najbiedniejszych dzieci ze Szkoły Wyrównawczej w Pariacoto. Franciszkanie obejmują opieką maluchy, które nie radzą sobie w szkole i często pozbawione są rodzicielskiej opieki. Planują zbudować i wyposażyć tam salę komputerową i bibliotekę, chcą też zatrudnić psychologów i pediatrów.

W niedzielę udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. To jednak nie koniec akcji. Do organizatorów koncertu zgłaszają się kolejne grupy, które będą organizować kwesty dla peruwiańskich dzieci.

– Bogu dziękujemy za to, co widzimy, to naprawdę zadziwiające, zwłaszcza jeśli chodzi o życzliwość i dobroć ludzką. Widać, że na tym polega łaska, że coś rodzi się stopniowo i wzrasta – podkreślała s. Lucyna Rąpała ze Zgromadzenia sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Franciszkanka podkreśla, że przed rokiem na lekcjach katechezy zaczęła mówić uczniom o Męczennikach i spotkało się to z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 

Na krakowski koncert przybyła rodzina Sługi Bożego o. Michała z Łękawicy koło Żywca.

– To dla nas wyjątkowe przeżycie, czujemy, że owoc zasiany tam w Peru przyniesie owoc obfity. To bardzo piękny gest i należy prosić Boga, by takich powołań i takiego przekazu było jak najwięcej, w dzisiejszych czasach bardzo na to czekamy – mówiła Lucyna Tomaszek, szwagierka Męczennika.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl