logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Premier Beata Szydło!

Piątek, 13 listopada 2015 (14:02)

Zrobimy wszystko, aby dobry plan wprowadzić w życie i nie zawieść Polek i Polaków – powiedziała Beata Szydło w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości desygnowania jej na urząd premiera.

Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na urząd prezesa Rady Ministrów. Na uroczystość w Pałacu Prezydenckim przybyli m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy i przedstawiciele klubów parlamentarnych.

Podczas uroczystości prezydent zauważył, że samodzielna większość w parlamencie, o której przesądzili Polacy w wyborach, łączy się z wielką odpowiedzialnością.   

– To ogromna odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa i jego przyszłość, która jest dzisiaj złożona na barki tych, którzy zasiadają w nowym parlamencie, na barki premier, ministrów, którzy wkrótce staną, aby rozpocząć pracę jako Rada Ministrów – powiedział Andrzej Duda.

Następnie zapewnił Beatę Szydło, że on jako głowa państwa będzie współpracował z rządem w kwestii naprawy Polski.

– To niezwykła chwila również dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej, ponieważ niezwykłą wagę przywiązuję do konstytucyjnej zasady współdziałania – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda wyliczał, jak wielkie problemy przeżywają dzisiaj Polacy. Są wśród nich m.in. niskie świadczenia czy masowa emigracja i te kwestie powinien podjąć rząd wraz z głową państwa.

– To są te wielkie zadania, które musimy zrealizować – przekonywał Duda.

Beata Szydło podziękowała wszystkim Polakom, którzy zaufali Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych. Odniosła się także do osób zaproszonych do jej rządu, które nazwała „odpowiedzialnymi”.

– To odpowiedzialni ludzie, którzy wiedzą, że dobro obywateli i dobro państwa jest ponad wszystko – przekonywała premier.

Wyraziła także nadzieję, że jej Rada Ministrów to „będzie rząd współpracy”, który będzie „przeprowadzał dobre zmiany”. Dewizą jej rządu ma być hasło „praca i pokora”.

– Naszą dewizą będzie „praca i pokora” i wierzę w to, że wszyscy członkowie rządu będą w ten sposób podchodzili do swoich obowiązków – stwierdziła Beata Szydło.

Rząd Beaty Szydło zostanie powołany prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. 

Rafał Stefaniuk

Aktualizacja 10 marca 2016 (11:42)

NaszDziennik.pl