logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

PiS pyta o stan demokracji w Niemczech

Wtorek, 12 stycznia 2016 (20:17)

Z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości – Jadwigi Wiśniewskiej, Zbigniewa Kuźmiuka oraz Stanisława Ożoga – do Komisji Europejskiej skierowano interpelację dotyczącą niedawnych wydarzeń, jakie miały miejsce w Kolonii oraz w innych niemieckich miastach, kiedy to doszło do masowych napaści na kobiety.

W interpelacji europosłowie podkreślają, że niemieckie władze nie zareagowały na te przestępstwa w sposób należyty oraz zrobiły wiele, by opinia publiczna nie dowiedziała się o tych aktach przemocy.

– Niepokojąca w tej sprawie jest bezradność i nieskuteczność policji niemieckiej wobec zorganizowanych grup napastników. Podobnie niepokojąca jest faktyczna cenzura wobec wiadomości o zajściach w Kolonii, co wskazuje na zagrożenie wolności słowa w Niemczech – zauważają europosłowie PiS. Podkreślają, że informacja o napaściach pojawiła się dopiero kilka dni później, i to ocenzurowana.

– Czy Komisja Europejska zamierza podjąć jakiekolwiek działania wobec Niemiec w celu poprawy bezpieczeństwa w tym kraju, poszanowania godności i praw kobiet, a także wolności mediów do informowania o ważnych wydarzeniach publicznych? – pytają europosłowie PiS.

RP

NaszDziennik.pl