logo
logo
zdjęcie

Gabriela Masłowska

Edukacja najlepszą inwestycją

Czwartek, 4 lutego 2016 (04:15)

Edukacja jest to najlepsza z możliwych inwestycja. Inwestowanie w kapitał ludzki, czyli wykształcenie wychowanie młodzieży jest najbardziej efektywne, czyli przynosi najlepsze rezultaty. Powiem więcej, jest skuteczniejsze niż inwestowanie w technologie.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest uczelnią, która kształci na bardzo wysokim poziomie i uzyskuje pozytywne oceny. Efektywność wydanej każdej złotówki jest więc ogromna. Dziwi więc sprzeciw części mediów, komentatorów i opozycji wobec przyznania uczelni 20 mln zł na rozwój.

Inną kwestią jest to, że ta uczelnia była przez lata dyskryminowana  i nie otrzymywała wsparcia. Uważam, że skoro były pieniądze na różne inicjatywy, organizacje pozarządowe, które obrażały uczucia patriotyczne Polaków, i to nie tylko katolików, to uczelnia, która kształci młodzież w duchu polskości, musi być traktowana na równi z innymi podmiotami.  

Komentarze, jakoby Prawo i Sprawiedliwość chciało się „odwdzięczyć” o. Tadeuszowi Rydzykowi, są wyjątkowo złośliwe i podłe. Jednak my, jak i toruńska rozgłośnia oswoiła się z tego typu atakami i nie robi to już na nas większego wrażenia.

Jako wykładowca WSKSiM w Toruniu znam jej atmosferę i warunki, jakie stworzono studentom. Jest to przyszłościowa uczelnia i chwała Bogu, że są takie uczelnie, które nie tylko kształcą, ale też i wychowują w duchu polskości. Takich uczelni brakuje u nas w Polsce.

A czy mamy dług wdzięczności wobec o. Tadeusza Rydzyka? Tak, ale tak samo jak wszyscy Polacy. Rola, jaką odgrywa toruńska rozgłośnia w kwestii ewangelizacji, budowania postaw patriotycznych czy troski o osoby starsze i cierpiące, sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dobrym podmiotem na rynku medialnym.    

Gabriela Masłowska

Autorka jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości.

NaszDziennik.pl