logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Bazarowa dyskusja o Macierewiczu

Wtorek, 5 lipca 2016 (12:32)

Szef MON Antoni Macierewicz jawi się nam jako jeden z lepszych ministrów, tymczasem uzasadnienie wniosku o jego odwołanie przypomina bazarową dyskusję, jest niemerytoryczne i emocjonalne – powiedział w Sejmie poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

– Mam pretensję przede wszystkim do „pierwszej ławki PO”, która już sobie poszła, że wyznaczyła posła (Stefana) Niesiołowskiego jako sprawozdawcę tegoż wniosku, wiedząc, że będzie to wystąpienie niemerytoryczne, a emocjonalne – podkreślił Jakubiak.

Według niego, PO „wysługuje się ludźmi, i to całkiem niepotrzebnie, bo taki wniosek powinien być poparty merytorycznym uzasadnieniem, a nie czymś, co można nazwać bazarową dyskusją”.

Jakubiak ocenił, że w uzasadnieniu wniosku PO nie znalazł choćby jednego zdania, które odnosiłoby się do działania resortu, którym kieruje Macierewicz. Natomiast, jak dodał, było w nim wiele o „osobistych niesnaskach” polityków Platformy.

Poseł krytykował PO za składanie wniosku o wotum nieufności dla Macierewicza w przededniu szczytu NATO.

– Nie wiem, jaki cel sobie założyliście, bo wychodzicie w sumie na śmiesznych – mówił.

Jakubiak przekonywał, że w Polsce „mamy inne ważne sprawy, z którymi nie możemy sobie od lat dać rady”.

– Natomiast zajmujemy się dzisiaj ministrem, który nam się jawi jako jeden z lepszych ministrów w ostatnim czasie, bez względu na to, co wcześniej mówił – powiedział poseł Kukiz’15. Dodał, że oczekuje, że Macierewicz będzie profesjonalistą i zajmie się wyłącznie sprawami swojego resortu.

RS, PAP

NaszDziennik.pl