logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: / Reuters

Wada w programie

Sobota, 17 września 2016 (01:24)

Ministerialny program ochrony zdrowia prokreacyjnego dopuszcza wątpliwą moralnie procedurę inseminacji

Założenia programu resort opublikował na swojej stronie internetowej.

Program ma być wdrażany w latach 2016-2020. Ma przyczynić się do zwiększenia dostępności do świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. W tym celu ma powstać sieć co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności. Docelowo resort zdrowia planuje utworzenie co najmniej jednego ośrodka w każdym województwie. Do konkursu mogą przystępować placówki, w których ma być diagnozowana i leczona niepłodność. Mają to być szpitale kliniczne lub instytuty badawcze. Kwota przewidziana na realizację czteroletniego programu to blisko 60 mln złotych.

Założenia Programu zostały bardzo szczegółowo przedstawione przez MZ, łącznie z podaniem wyposażenia gabinetów czy zatrudnieniem personelu. Wylicza się tam cały zestaw możliwych do wykonania procedur, jak badania hormonalne, genetyczne czy usg.

Problem w tym, że jest tam też mowa o inseminacji. Metoda ta ma być zastosowana, gdy zawiodą wszystkie inne metody naturalne, chirurgiczne czy farmakologiczne. Resort nie podaje jednak, o jaki rodzaj inseminacji chodzi.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Nasz Dziennik