logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Zdecydowany głos internautów za życiem

Wtorek, 11 października 2016 (03:45)

Mimo odrzucenia przez większość sejmową obywatelskiego projektu „Stop aborcji” sprawa pełnej ochrony życia nie jest przegrana. Do Sejmu trafił projekt ustawy w trybie petycji zakładającej całkowity zakaz aborcji z gwarancją niekaralności matek. Dzięki elektronicznemu formularzowi możesz zmotywować posłów i senatorów do poważnego potraktowania tej inicjatywy.

Kwestia karalności matek za dokonanie aborcji posłużyła posłom za pretekst do odrzucenia obywatelskiego projektu „Stop aborcji” podpisanego przez 450 tys. osób.

Obywatelski projekt „Kochamy każde dziecko”, który w formie petycji trafił do Sejmu w czwartek, 6 października, przewiduje pełną ochronę życia i nie zawiera zapisów umożliwiających pociągnięcie kobiet do odpowiedzialności karnej. Jest to więc rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw twierdzeniom posłów, że rząd nakieruje swoje działania na pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych oraz położy akcent na edukację w zakresie, czym jest tak naprawdę aborcja. Jednakże przygotowanie tych rozwiązań i ich wdrożenie wymaga czasu. Także kwestia edukacyjna zbierze swoje żniwo dopiero za kilka lat.  

Średnio każdego dnia w wyniku aborcji zabija się w Polsce troje dzieci. Świadome tego faktu organizacje pro-life, mimo zapowiedzi rządu, nie rezygnują z zapewnienia ochrony prawnej człowiekowi od momentu poczęcia do urodzenia. Zapowiedzi premier, choć szczytne, nie uchronią tysięcy dzieci przed śmiercią. Tym bardziej że jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia niemieckie, gdzie mimo rozbudowanego aparatu socjalnego zabijane jest 90 proc. dzieci, u których diagnozuje się zespół Downa.

Swoją pomoc organizacjom pro-life zaproponowali internauci. Już 26 tys. osób podpisało się pod elektroniczną petycją do posłów i senatorów, aby ci potraktowali poważnie inicjatywę „Kochamy każde dziecko” oraz rozpoczęli jak najszybciej jej procedowanie.

Ty też możesz wesprzeć tę inicjatywę swoim głosem. Elektroniczny formularz znajdziesz TUTAJ.

Zdecydowane działania osób o poglądach pro-life mają teraz niebagatelne znaczenie. Mimo jasnej deklaracji liderów poszczególnych partii i ruchów politycznych o zachowaniu kompromisu aborcyjnego poszczególni posłowie mają inne zdanie. W Prawie i Sprawiedliwości 32 posłów zagłosowało za dalszym procedowaniem ustawy „Stop aborcji”, a 18 wstrzymało się od głosu. W Ruchu Kukiz’15 i PSL aż 50 proc. posłów sprzeciwiło się jej odrzuceniu. 

Swoje zdecydowane stanowisko w sprawie obrony życia wyraziła m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka, która w liście otwartym do Antoniego Macierewicza, opublikowanym przez „Nasz Dziennik”, skrytykowała odrzucenie projektu chroniącego życie. List znajdziesz TUTAJ.

To wszystko pokazuje, że sprawa prawnej, pełnej ochrony życia jest ciągle otwarta.

Rafał Stefaniuk

NaszDziennik.pl