logo
logo

Zdjęcie: Luigig/ Licencja: CC BY-SA 3.0/ Flickr

Kraków sfinansuje in vitro?

Środa, 11 stycznia 2017 (10:02)

Internauci sprzeciwiają się finansowaniu in vitro z podatków mieszkańców Krakowa i promowaniu tej metody.

Rada Miasta Krakowa podda dzisiaj pod głosowanie projekt uchwały pt. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa na lata 2017-2020”. Gdyby uchwała ta znalazła poparcie większości rady, otworzono by furtkę do finansowania in vitro z kasy miasta, a pośrednio do promowania tej metody w społeczeństwie.

W związku z tym na platformie CitizenGO pojawiła się specjalna petycja zaadresowana do krakowskich radnych, w której to internauci domagają się odrzucenia uchwały.

„Zwracamy się do Państwa jako członków Rady Miasta Krakowa z prośbą o odrzucenie projektu uchwały dotyczącej propozycji programu, który miałby finansować ze środków samorządowych in vitro” – czytamy w petycji.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, twórca petycji i inicjator akcji, zwraca uwagę na nieetyczny charakter in vitro. W petycji czytamy więc: „Pragniemy podkreślić, że wspomniana propozycja ma charakter skrajnie ideologiczny, jest nieakceptowalna etycznie, a ponadto stanowiłaby obciążenie dla budżetu miasta, który powinien służyć dobru Krakowa i jego mieszkańców”.

Pod apelem o zaprzestanie promowania in vitro z publicznych pieniędzy podpisało się już ponad 13 tys. osób. Ty też możesz to zrobić. Elektroniczny formularz znajdziesz TUTAJ.

RS

Aktualizacja 11 stycznia 2017 (20:38)

NaszDziennik.pl