logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Ustawa czeka

Wtorek, 24 stycznia 2017 (01:28)

Sejmowa Komisja ds. Petycji chce „zamrozić” projekt ustawy antyaborcyjnej

Wprawdzie jest szansa, że jeszcze na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem ustawy delegalizującej aborcję, ale wypowiedzi szefa Komisji ds. Petycji nie rokują dobrze.

Wszystko wskazuje na to, że dokument, który powstał z inicjatywy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, będzie rozpatrywany w czwartek.

– To termin już pewny. Chyba że znów rozpoczną się perturbacje sejmowe, które uniemożliwią rozpatrzenie tego dokumentu – tłumaczy poseł Sławomir Piechota (PO), przewodniczący komisji, nawiązując do ostatnich wydarzeń w parlamencie, kiedy to z powodu problemów związanych z ponownym posiedzeniem wysokiej izby posiedzenie komisji zostało odwołane.

To, czy dokument zostanie skierowany do dalszych prac jako projekt ustawy, zależy więc teraz od samych posłów. Chyba że petycja zostanie przedstawiona rządowi w formie dezyderatu.

– Jaka będzie decyzja? Nie wiem. Nie wydaje mi się jednak, by prace nad tą petycją były konieczne. Posłowie już raz zdecydowali, że „kompromis aborcyjny”, który teraz obowiązuje, jest wystarczający, odrzucając projekt obywatelski – dodaje Piechota.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Nasz Dziennik