logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Andrzej Duda pomoże Mary Wagner?

Sobota, 4 lutego 2017 (06:00)

Internauci domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy interwencji w sprawie Mary Wagner przetrzymywanej w więzieniu w Kanadzie za działalność na rzecz obrony życia.

Mary Wagner od połowy grudnia 2016 r. przebywa w więzieniu, gdzie trafiła za działalność na rzecz poszanowania życia każdego człowieka. Kanadyjka weszła do kliniki aborcyjnej i starała się namówić znajdujące się tam kobiety do zaniechania myśli o zabiciu własnego dziecka.

Czyn ten w opinii kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości kwalifikuje się do osadzenia w więzieniu, a prokurator domaga się dla niej 1,5 roku więzienia.

Mary ma w Polsce wielu przyjaciół, którzy wielokrotnie udowodnili, że może ona na nich liczyć. Dlatego też w internecie pojawiła się elektroniczna petycja do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o podjęcie działań w obronie Kanadyjki.

„W czasach komunizmu politycy Zachodu występowali w obronie prześladowanych w PRL więźniów sumienia. Polska ma dług wobec Zachodu. Możemy ten dług spłacić, broniąc ludzi sumienia na Zachodzie, podobnie jak oni występowali w naszej obronie” – piszą internauci w petycji.

Dodają, że „Mary Wagner, występując w imieniu bezbronnych, broni człowieczeństwa nas wszystkich”.

W ocenie internautów, interwencja w sprawie uwolnienia Mary jest niejako naszym obowiązkiem, gdyż to współczesne pokolenia są dziedzicami idei „Solidarności”. A te są wiecznie żywe i wymagają konkretnych działań.

Każdy może zwrócić się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o podjęcie działań zmierzających do uwolnienia Mary Wagner. Elektroniczny formularz jest TUTAJ.

Inicjatorem akcji jest Fundacja PRO – Prawo do Życia. 

RS

NaszDziennik.pl