logo
logo

Zdjęcie: / -

Odrzucenie Boga pogrąża rodzinę

Środa, 5 kwietnia 2017 (20:59)

Jednym z podstawowych zagrożeń dla życia i rodziny jest odrzucenie przez ludzi Boga – powiedział o. Shenan J. Boquet. Prezydent Human Life International był wczoraj gościem „Rozmów niedokończonych” w Telewizji Trwam.

Tematem programu była obrona życia w wymiarze globalnym. Jak zauważył o. Shenan J. Boquet, głównym zagrożeniem dla świata wartości jest odrzucenie wizji Boga, którą Stwórca miał względem życia i rodziny.

– Jednym z podstawowych zagrożeń dla życia i rodziny jest odrzucenie przez ludzi Boga i jego planu o tym, jak życie i rodzina ma wyglądać. To jest odrzucenie godności życia, które otrzymujemy – podkreślał prezydent HLI.

Jak precyzuje, przykładem tego jest choćby zaszczepienie w społeczeństwie mentalności antykoncepcyjnej.

– Zamiast dostrzegać piękno relacji między mężem i żoną, tej ich jedności, małżonkowie zamieniają się w egoistów zaspokajających tylko własne potrzeby. Zamiast być otwartym na dar życia, zamykają się w egoizmie. Ta mentalność manifestuje się poprzez sposób, w jaki traktują życie – akcentował o. Shenan J. Boquet.

Podejście to w opinii kapłana przynosi bolesne dla społeczeństwa reperkusje.

– To otwiera drzwi przed przemysłem aborcyjnym, eutanazją. Paweł VI w dokumencie „Humanae vitae” pisze, że jeżeli mentalność antykoncepcyjna zakorzeni się, to wtedy kobiety będą uprzedmiotowiane – tłumaczył.

Jak wyjaśniał, posłuży to temu, że poszczególne rządy będą wykorzystywać kobiety do kontroli populacji.

– Zwróćmy uwagę na to, co teraz wypływa z ONZ. Największa światowa organizacja forsuje aborcję, antykoncepcję i próbuje wymuszać tę wizję na wszystkich krajach świata – dodał.

Human Life International jest amerykańską organizacją pro-life posiadającą swoje filie w wielu krajach świata, w tym w Polsce. Choć jej działanie i program oparty jest całkowicie na Katolickiej Nauce Społecznej, jej członkiem mogą zostać również osoby o wyznaniach innych niż katolickie. 

RS

NaszDziennik.pl