logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Nowy plan dla życia

Czwartek, 6 kwietnia 2017 (01:24)

W sierpniu będzie gotowy nowy projekt ustawy chroniącej życie od poczęcia „Zatrzymać aborcję”

Podpisy pod ustawą mają być zbierane od września.

– To będzie projekt delegalizujący aborcję. Szczegóły dotyczące składu komitetu i treści projektu przedstawimy w ciągu kilku najbliższych tygodni – mówi „Naszemu Dziennikowi” Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina. To właśnie ta organizacja przygotowuje projekt ustawy.

Fundacja rozpoczyna rekrutację wolontariuszy, którzy zaangażują się w zbieranie podpisów pod dokumentem. Kaja Godek nie ukrywa, że liczy na poparcie innych organizacji pro-life. – Z rozmów, jakie przeprowadziłam, wnioskuję, że rokowania dla tej inicjatywy są bardzo dobre. Ludzie nie chcą dalszego zabijania dzieci. Dotychczasowe inicjatywy dotyczące ochrony życia się nie powiodły. Ostatnie z nich, tj. projekt inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji” został odrzucony, projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zimuje w sejmowej Komisji ds. Petycji. Czas, by obywatele ponownie zabrali głos – tłumaczy nasza rozmówczyni.

– Poprzemy każde działanie, które ma na celu pełnoprawną ochronę życia ludzkiego – zapewnia Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia. – Popieramy tę ideę jak najbardziej. Oferujemy wsparcie, jeśli chodzi o redakcję projektu – dodaje mec. Jerzy Kwaśniewski z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Nasz Dziennik