logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Nieznany/ Domena publiczna

W hołdzie niezłomnemu księciu Kościoła

Sobota, 13 maja 2017 (16:46)

„Przywrócić pamięci. 150. rocznica urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy, 1867 – 1951” – to tytuł wystawy, którą otwarto w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a która zainaugurowała dzisiaj dwudniowe obchody poświęcone duchownemu, metropolicie krakowskiemu, który trwale zapisał się w historii Kościoła i Polski.

Po wernisażu odbyła się projekcja filmu pt. „Książę” o życiu i działalności kard. Adama Sapiehy.

Z kolei w niedzielę o godz. 11.00 Mszy św. w intencji śp. kard. Sapiehy, w dniu jego urodzin, w kościele pw. św. Marcina w Krasiczynie będzie przewodniczył ks. abp senior Józef Michalik. W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie odbędzie się sesja naukowa poświęcona kard. Sapiesze.

Jubileusz zakończy koncert „Te Deum” na dziedzińcu zamkowym w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”, Przemyskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu oraz Chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W programie znajdą się arie modlitewne i pieśni oraz muzyka instrumentalna, m.in. Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Wojciecha Kilara.

Mariusz Kamieniecki

Aktualizacja 13 maja 2017 (21:47)

NaszDziennik.pl