logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Jazda na 150 proc.

Czwartek, 18 maja 2017 (12:34)

Tu trzeba dać z siebie wszystko. Tylko maksymalne zaangażowanie pozwoli osiągnąć sukces. Gdy o 40 miejsc na tegoroczną wyprawę NINIWA Team walczy 60 osób, wiadomo, że rowerzystów czekają pot, zmęczenie, a być może nawet łzy.

Choć istotą wypraw grupy pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury OMI nie jest na pewno wyłanianie najsilniejszych i najbardziej wysportowanych osób, to jednak tegoroczna inicjatywa musi zamknąć się w określonych ramach. Sierpniowa wyprawa po Islandii kusi wielu kandydatów, ale logistyka podróży samolotem ogranicza ich liczbę. Zresztą w rywalizacji o miejsce nie chodzi tylko o siły fizyczne, ale o ducha walki i wiarę, bo one często liczą się bardziej niż kondycja. W tym roku o miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń. Trzeba też przejechać tradycyjnie dwie wyprawy przygotowawcze. Druga właśnie się rozpoczyna.

W czwartek, 18 maja, wieczorem zjeżdżają się do Kokotka młodzi kolarze. Nazajutrz rano wyruszą na dwudniową podróż na Koniec Świata. To miejscowość w woj. wielkopolskim. Już ostatnio ekipa przymierzała się do tego celu, ale szyki pokrzyżowała jej pogoda. Wyruszających w Poniedziałek Wielkanocny rowerzystów zastała aura bliższa Bożemu Narodzeniu. Tym razem nie powinno się to powtórzyć. NINIWA Team skutecznie osiąga swoje cele, więc pewnie i tym razem się to uda. W ostatnich latach kilkakrotnie przymierzali się do okrążenia Tatr w ramach przygotowań i zawsze uniemożliwiała to pogoda. Udało się to dopiero w maju ubiegłego roku.

Podróżnicy przejadą granicę trzech województw i wrócą do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku w sobotę, 20 maja, wieczorem. Wtedy okaże się, kto zakwalifikował się w eliminacjach.

Tegoroczna wyprawa Operacja Rozpoznanie: Nowy Początek ruszy 8 sierpnia i wróci niecały miesiąc później. W planie NINIWA Team jest okrążenie Islandii. Grupa pojedzie z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Sama jazda także sprzyja refleksji nad życiem. Bycie z samym sobą to idealny czas na odpowiedzi na ważne życiowe pytania.

Niniwa Team

NaszDziennik.pl