logo
logo

Zdjęcie: Prayitno/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Księżna Kate i książę William przylecą do Polski

Poniedziałek, 17 lipca 2017 (11:16)

Księżna Kate i książę William wraz ze swoimi dziećmi przylecą dzisiaj do Polski. Wizyta pary książęcej w naszym kraju potrwa do środy, 19 lipca.

Angielska para książęca wyląduje dzisiaj na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 14.00. Wraz z nimi przylecą ich dzieci – książę George i księżniczka Charlotte. Następnie udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie czeka ich oficjalne powitanie w Polsce. Tuż po tym w Muzeum Powstania Warszawskiego spotkają się z kombatantami i obejrzą wystawę „Powstanie ’44”.

Kolejnym punktem ich wizyty jest  spotkanie z młodymi przedsiębiorcami. Około godz. 17.00 w centrum The Heart w biurowcu Spire w Warszawie rozpocznie się konferencja o współpracy start-upów i korporacji. Tam też będą podziwiać panoramę stolicy.

Pierwszy dzień ich wizyty – około godz. 20.00 – zamknie przyjęcie w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich organizowane przez ambasadora Wielkiej Brytanii.

Jutro, we wtorek, 18 lipca 2017 r., para odwiedzi Gdańsk. Swoją wizytę na Wybrzeżu rozpocznie od Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Tam spotka się z pięcioma byłymi więźniami obozu. Z kolei o godz. 15.00 – już w Gdańsku – weźmie udział w jarmarku na Rynku Głównym. Następnie – około godz. 16.00 – uda się na spektakl do Teatru Szekspirowskiego. Po nim, wraz z przedstawicielami świata mediów, sztuki i kultury, weźmie udział w przyjęciu.

Tuż po nim  para książęca zwiedzi Europejskie Centrum Solidarności. Tam też spotka się z założycielami „Solidarności”. Na koniec dnia złoży wieniec pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Swoją wizytę w Polsce Kate i William zakończą w środę, 19 lipca. Tuż po śniadaniu w Belwederze – około godz. 10.00 – wylecą do Berlina, gdzie spotkają się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. 

RS

NaszDziennik.pl