logo
logo

Prawo

Zdjęcie: Marek Borawski/ PAP

Życie w Sejmie

Sobota, 12 sierpnia 2017 (03:50)

W przyszłym tygodniu do Sejmu trafi obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”.

 

Projekt zabrania zabijania dzieci poczętych z powodu domniemania, że urodzą się niepełnosprawne i chore. Po zgłoszeniu do Sejmu marszałek ma dwa tygodnie na rejestrację inicjatywy.

– Spełniamy już wszystkie warunki formalne. Projekt jest gotowy do złożenia w Sejmie – informuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” oraz dyrektor CitizenGO w Polsce. – Jeśli rejestracja wniosku przebiegnie prawidłowo, to już po 14 dniach, a więc już we wrześniu, rozpocznie się zbiórka podpisów – dodaje.

Pod projektem obywatelskim musi się podpisać co najmniej 100 tys. osób. Inicjatorzy akcji są przekonani, że będzie ich o wiele więcej.

– Obywatelskie projekty sprzeciwiające się aborcji spotykają się z silnym poparciem społecznym. Nasi wolontariusze podkreślają, że reakcja ludzi na tegoroczną inicjatywę jest bardzo pozytywna – podkreśla Kaja Godek z zarządu Fundacji Życie i Rodzina, inicjatorka projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Społeczne poparcie dla wzmocnienia prawa człowieka do życia jest wysokie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS na zlecenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris w okresie 30 marca – 6 kwietnia 2017 r., ponad 71 proc. Polaków zadeklarowało, że popiera postulat pełnej ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Nasz Dziennik