logo
logo

Sejm

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

VAT od podszewki

Czwartek, 17 sierpnia 2017 (02:47)

Czy Donald Tusk i Jan Vincent-Rostowski staną przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT? – To są naturalni kandydaci – uważa poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).

 

Tuż po wakacjach do Sejmu ma wpłynąć wniosek posłów z klubu Kukiz’15 o powołanie nowej komisji śledczej. Jej celem ma być zbadanie przestępstw popełnianych w sprawie wycieku wpływów z podatku VAT.

Według wicepremiera, ministra finansów Mateusza Morawieckiego, budżet państwa stracił na tym procederze nawet 250 mld zł.

Celem komisji ma być zweryfikowanie procedur i instytucji, które odpowiadają za pobór podatku VAT. To pozwoliłoby na odnalezienie dziur w systemie podatkowym. – Gdyby przy tym udało się odnaleźć osoby, które wyłudzały podatek VAT, będzie to tym większa korzyść dla państwa i społeczeństwa – zaznacza poseł Rzymkowski.

Powstanie komisji śledczej w sprawie wyłudzeń VAT jest wielce prawdopodobne. W zeszłotygodniowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam pozytywnie do tego pomysłu odniósł się wicepremier Mateusz Morawiecki.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Rafał Stefaniuk

Nasz Dziennik