logo
logo

Obrona życia

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Wsparcie dla Mary

Sobota, 19 sierpnia 2017 (02:25)

Mama Mary Wagner apeluje do Polaków o przesyłanie świadectw dotyczących jej córki, które zostaną przekazane sędziemu. Możemy przyczynić się do tego, że kanadyjskiej obrończyni życia zostanie zasądzona niższa kara pozbawienia wolności.

 

Prokurator żąda dla Mary Wagner 18 miesięcy więzienia. Wymiar kary ma zostać ogłoszony 12 września br.

„Sędzia poprosił Mary, aby przedłożyła listy od swych przyjaciół wyrażające opinie o jej osobie oraz jej przekonaniu o niesprawiedliwości wobec nienarodzonych, które inspirują ją do działań” – napisała w korespondencji do przyjaciół z Polski Jane, mama Mary Wagner. – Jest to wyjątkowa okoliczność, aby przedstawić sądowi rzeczywistość zbrodni aborcji. Proszę każdego, kto zna i kocha Mary, aby napisał krótki list do sędziego, jak najszybciej, aby dotarł przed 12 września – podkreśla Jane.

W tej sprawie prośbę o rozpowszechnienie i dotarcie do jak największej liczby osób otrzymał m.in. Zbigniew Piłat z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie. W tej parafii Mary Wagner gościła na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku. Przypomina on, że 15 sierpnia sąd w Toronto uznał Mary Wagner winną m.in. naruszenia przez nią działalności legalnego w Kanadzie biznesu aborcyjnego, ale ogłoszenie kary ma nastąpić dopiero 12 września. – Stąd wielki apel, abyśmy wszyscy, którym na sercu leży wolność Mary Wagner, wsparli ją naszymi świadectwami. Tak wielu z nas spotkało ją przecież osobiście i ma niezatarte wspomnienie jej niezwykłej postaci, która pragnie ratować każde poczęte dziecko – wzywa do mobilizacji Zbigniew Piłat.

Nasze świadectwa o tym, kim dla nas jest Mary Wagner, może być napisane w języku polskim, nie powinno przekraczać jednej strony, z zachowaniem szacunku dla sądu. W nagłówku należy skierować zwrot do Justice Eric (Rick) N Libman (to imię i nazwisko sędziego prowadzącego jej obecną sprawę). Kartkę należy włożyć do koperty i wysłać na adres Koalicji dla Życia w Kanadzie (adres podajemy pod tekstem). – Czasu jest bardzo mało. List priorytet do Kanady idzie około siedmiu dni, to koszt zaledwie 6 zł. Nie zawiedźmy Mary – apeluje Zbigniew Piłat.

 

Mary Wagner

care of Campaign Life Coalition

104 Bond Street

Suite 300

Toronto ON M5B 1X9

Canada

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Aktualizacja 19 sierpnia 2017 (17:54)

Nasz Dziennik