logo
logo

Zdjęcie: / -

Na rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wtorek, 12 września 2017 (19:14)

Z okazji 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki Poczta Polska wprowadzi do obiegu kartkę pocztową.

Emisja kartki z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko” została zaplanowana na 14 września 2017 r. Kartkę Poczty Polskiej można będzie nabyć na specjalnym stoisku pocztowym, zorganizowanym przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, w dniu obchodów 70. rocznicy urodzin ks. Jerzego Popiełuszki. Później będzie również dostępna m.in. w Urzędzie Pocztowym Warszawa 32, przy ulicy Filareckiej 3.

Kartkę zaprojektował Maciej Jędrysik. W części ilustracyjnej ukazana jest akwarela z widokiem domu rodzinnego ks. Jerzego Popiełuszki w miejscowości Okopy. Ponadto na kartce możemy zobaczyć akwarelę przedstawiającą rodziców ks. Jerzego Popiełuszki, na znaku opłaty znalazł się portret bł. ks. Jerzego Popiełuszki według zdjęcia z „Mszy za Ojczyznę”, odprawianych w czasie stanu wojennego.

Jak informuje Poczta Polska znak opłaty pocztowej ma oznaczenie literowe A, odpowiadające wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. „Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 tysięcy sztuk” – czytamy w komunikacie przesłanym NaszemuDziennikowi.pl przez Biuro Prasowe Poczty Polskiej. Kartkę pocztową „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko” będzie można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej oraz sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

                                             

Mariusz Kamieniecki

NaszDziennik.pl