logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: fdecomite/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Nagonka zza Odry

Środa, 13 września 2017 (02:07)

Niemieckie pismo szczuje przeciwko Polsce, rozpętując akcję wysyłania protestów przeciwko rzekomemu uśmiercaniu demokracji

W najnowszym numerze pisma „Znak nadziei”, które jest wydawane przez fundację o takiej samej nazwie, artykuł o Polsce zamieszczono w dziale poświęconym walce o prawa człowieka. Sąsiaduje z tekstami o pomocy głodującym dzieciom w Sudanie Południowym i problemach wolności religijnej w Iranie. Artykuł zszokował m.in. polskie siostry zakonne, które dotąd prenumerowały pismo organizacji.

Do wysyłania kartek z protestami czytelników motywuje udramatyzowany opis domniemanego upadku demokracji i praworządności w Polsce. Tekst zatytułowany jest „Pełzające umieranie demokracji”. Materiał został opatrzony fotografiami prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i z antyrządowych protestów. A także adresami.

Na stronie internetowej organizacji można znaleźć projekt krótkiego listu do prezydenta Dudy. Protest ma dotyczyć „przestrzegania prawa krajowego i Unii Europejskiej” oraz „ochrony podstaw demokracji”. Redakcja namawia sympatyków fundacji, żeby wzywali polskiego prezydenta do wetowania wszystkich ustaw „szkodzących niezależności sądownictwa w Polsce”, „respektowania międzynarodowych standardów uczciwego procesu” oraz przestrzegania Konstytucji. Kopie listów mają też trafiać do ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Nasz Dziennik