logo
logo

Sejm

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Kiedy powstanie komisja?

Sobota, 16 września 2017 (09:43)

Do Sejmu trafił już wniosek w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej do zbadania sprawy wyłudzeń podatku VAT.

 

Wniosek w sprawie powołania w Sejmie kolejnej komisji śledczej – „do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego od 2007 r.” – złożył zgodnie z zapowiedziami klub Kukiz’15.

Inicjatywa klubu opozycji poparta została również podpisami posłów Prawa i Sprawiedliwości. – Chcielibyśmy nie tyle przestępców rozliczać czy szukać, a raczej chcielibyśmy stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, czy urzędnicy oraz posłowie i senatorowie brali czynny udział w tym procederze poprzez zaniechania w podejmowaniu odpowiednich decyzji, które miałyby w efekcie uszczelnić system tak akcyzowy, jak i VAT-owski – tłumaczył intencje wnioskodawców Marek Jakubiak (Kukiz’15).

Zaznaczył, iż liczy, że samo powołanie komisji śledczej nie zajmie już Sejmowi dużo czasu. Gdy przed kilkoma tygodniami posłowie klubu Kukiz’15 zapowiadali złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej, przychylnie o inicjatywie wypowiadał się m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki. Jednakże politycy Prawa i Sprawiedliwości wysyłali sygnały, że komisja może wcale nie być szybko powołana. Pod koniec sierpnia przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Jacek Sasin prognozował, że może ona rozpocząć prace, gdy zakończy je inna komisja śledcza – badająca sprawę Amber Gold.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Artur Kowalski

Aktualizacja 16 września 2017 (09:43)

Nasz Dziennik