logo
logo
zdjęcie

Sławomir Jagodziński

Ratuj dzieci!

Czwartek, 9 listopada 2017 (04:00)

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zabijania dzieci. To zdecydowane i bezkompromisowe nauczanie św. Jana Pawła II przypomniało wczoraj w specjalnym apelu prezydium polskiego Episkopatu. To bardzo potrzebny głos w chwili, gdy niebawem kończyć się będzie zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”. Organizatorzy zbiórki deklarują, że jest szansa na rekordowe poparcie tej inicjatywy w stosunku do innych tego typu projektów w przeszłości. To cieszy, ale nie może w żaden sposób osłabić naszego zapału. Dlatego to kolejne już wezwanie biskupów do poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” to wołanie do sumień wszystkich ludzi dobrej woli. „Każde dziecko ma prawo żyć, także dziecko chore”. Nie złożyłeś jeszcze podpisu Ty albo ktoś z Twoich znajomych czy bliskich? Zrób to i ratuj dzieci!

Wykluczenie przesłanki eugenicznej do aborcji z polskiego prawa ma duże szanse powodzenia. Inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” poparł Episkopat Polski, przeciw aborcji eugenicznej jest prezydent RP Andrzej Duda… Pytanie zasadnicze, jak zachowa się teraz większość sejmowa?

Dlatego mobilizacja katolickiej Polski w obronie życia nie może się skończyć wraz ze zbiórką podpisów pod projektem. Walka o życie trwa. Musimy też pamiętać, że inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” likwiduje tylko jeden z trzech wyjątków w prawie, które w Polsce dopuszczają zabicie dziecka poczętego. Nadal nie wszystkie dzieci będą miały szansę się urodzić. Stąd w tym miejscu chcę podkreślić bardzo istotne zdania z apelu biskupów, które wytyczają drogę na przyszłość: „Prawo do życia jest podstawowym prawem każdego człowieka”; „Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja!”.

Sławomir Jagodziński

Nasz Dziennik