logo
logo

ENERGETYKA

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Bliżej niezależności

Wtorek, 14 listopada 2017 (03:19)

W ciągu najbliższych dni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oczekuje ustalenia terminu posiedzenia w sprawie postępowania arbitrażowego z rosyjskim Gazpromem.

 

Termin zaległego posiedzenia dotyczącego arbitrażu pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a rosyjskim Gazpromem powinien być znany w ciągu najbliższych dni – góra dwóch, trzech tygodni – poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. Sprawa dotyczy zawyżania przez Moskwę cen gazu narzucanych Polsce.

Ogłoszenie decyzji Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie spodziewane było minionego lata, ale postępowanie przed Trybunałem się jednak wydłuża. Arbitrom nie udało się bowiem ostatnio zebrać ze względu na nieobecność osoby wskazanej przez stronę rosyjską, która – jak ogłoszono – miała zachorować. – Deklarujemy, że jesteśmy gotowi na udział w takim spotkaniu w każdej chwili, niezależnie od świąt, niedziel, dni wolnych, w dowolnie wskazanym terminie. Gorzej ze stroną przeciwną – mówił wczoraj prezes PGNiG. Woźniak zaznaczył, że sama decyzja Trybunału może nie zostać przez arbitrów ogłoszona jeszcze w tym roku.

Artur Kowalski

Nasz Dziennik