logo
logo

Zdjęcie: / -

Ponad 500 tys. podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”

Środa, 15 listopada 2017 (10:46)

Obywatelski projekt zakazujący aborcji eugenicznej poparło już ponad pół miliona Polaków – poinformował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję. Na dwa tygodnie przed złożeniem projektu w Sejmie codziennie spływają setki przesyłek z podpisami poparcia. Zbiórka podpisów potrwa do 20 listopada.

Zdaniem organizatorów inicjatywy, wysoki wynik dotychczasowej zbiórki możliwy był dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli zjednoczonych wokół żądania zapewnienia prawnej ochrony życia dzieciom podejrzanym o chorobę lub niepełnosprawność.

– To nie koniec akcji – poinformowała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik inicjatywy #ZatrzymajAborcję. – Wszystkich, którzy mają jeszcze w domu wypełnione karty albo organizują ostatnie zbiórki podpisów, prosimy o wysłanie ich na adres Komitetu najpóźniej do 20 listopada, tak aby mogły zostać przeliczone i spakowane do złożenia w Sejmie do końca bieżącego miesiąca – wyjaśnia.

– Cieszymy się z dużego poruszenia, jakie wywołała wśród Polaków nasza akcja. Liczymy na to, że głos obywateli zostanie wysłuchany przez polityków i że niezwłocznie dojdzie do uchwalenia prawa chroniącego życie niepełnosprawnych dzieci – powiedziała Kaja Godek.

Inicjatywa #ZatrzymajAborcję ma na celu wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny wyjątku pozwalającego na aborcję ze względu na podejrzenie o niepełnosprawność lub chorobę. W 2016 r. na podstawie tego przepisu zginęło 1042 dzieci.

Poparcie dla projektu #ZatrzymajAborcję w głosowaniu zadeklarowali m.in. premier Beata Szydło. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy zostanie ona uchwalona.

RP, KAI

NaszDziennik.pl