logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Szydło złożyła rezygnację

Czwartek, 7 grudnia 2017 (20:46)

Premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta – poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Rzecznik PiS podkreśliła, że Komitet Polityczny podjął decyzję, że Szydło powinna pełnić „ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie”. 

– Natomiast Komitet Polityczny na stanowisko premiera wysunął kandydaturę pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego – powiedziała Mazurek. 

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, Szydło ma zostać wicepremierem. Reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego zaplanowano na wtorek – miał zapowiedzieć Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS.

Według źródeł PAP, na klubie przemawiał krótko prezes Kaczyński i premier Szydło, która dostała owacje na stojąco; Morawiecki nie zabrał głosu.

Rano w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dotyczące rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński relacjonował, że tematem rozmów była bieżąca sytuacja polityczna, a w szczególności planowana rekonstrukcja rządu.

– Pan prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje medialne, co do tej kwestii – oświadczył.

RP, PAP

Aktualizacja 7 grudnia 2017 (21:00)

NaszDziennik.pl