logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Zakończcie eksterminację najsłabszych

Środa, 10 stycznia 2018 (20:29)

Czas najwyższy znieść najgorszy relikt komunizmu, jakim jest okrutne prawo przywalające na uśmiercanie niewinnych. Nadszedł czas , żeby zrobić kolejny krok w stronę ochrony życia – mówiła w Sejmie pełnomocnik Komitetu #ZatrzymajAborcję Kaja Godek. Czy parlamentarzyści staną w obronie najsłabszych? 

Podkreśliła, że pod projektem eliminującym z obowiązujących przepisów możliwość zabijania dzieci ze względu na podejrzenie nieprawidłowości lub choroby dziecka zebrano ponad 830 tys. podpisów.

– Świadomi obywatele chcą tu i teraz zakazu zabijania chorych i podejrzewanych o chorobę dzieci. [...] Panowie posłowie, nie pozwólcie, żeby ich poświęcenie poszło na marne – zwróciła się do parlamentarzystów Godek. 

– Polska służba zdrowia, zajmująca się kobietą w ciąży i jej dzieckiem, jest obecnie zmuszana do polowania na chore dzieci. Idea badań prenatalnych przez sposób ich wykorzystania została całkowicie wypaczona. Zamiast służyć leczeniu i przygotowaniu rodziców i lekarzy na przyjęcie dziecka i udzielenie mu pomocy, ułatwia selekcjonowanie do eksterminacji – oceniła pełnomocnik komitetu. 

Jak dodała, liczba tzw. aborcji eugenicznych stale rośnie. – Doszliśmy już do ponad tysiąca – powiedziała Godek.

Dodała, że „obecna ustawa jest źródłem cierpienia nie tylko dla dzieci, ale i dla matek”. – To one zderzone z niepomyślną diagnozą zaczynają dźwigać ciężar nie tylko radzenia sobie z nową, zaskakującą sytuacją, ale ciężar dehumanizowania ich dzieci przez personel medyczny, ciężar namawiania do zabicia najbliższej im osoby – podkreśliła.

– Czas najwyższy znieść najgorszy relikt komunizmu, jakim jest okrutne prawo, przyzwalające na uśmiercanie niewinnych [...]. Nadszedł czas, żeby zrobić kolejny krok w stronę ochrony życia – podkreśliła Godek.

 

RP, PAP

Aktualizacja 19 lutego 2018 (21:21)

NaszDziennik.pl