logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Zwlekaliśmy za długo

Piątek, 12 stycznia 2018 (03:41)

Z Anną Elżbietą Sobecką, poseł PiS, rozmawia Anna Ambroziak

Dlaczego tak wielu posłów PiS poparło dalsze prace nad lewackim projektem ustawy „Ratujmy kobiety”?

– Sądzę, że taka postawa wynika z chęci realizacji obietnic przedwyborczych – wtedy PiS obiecywało, że wszystkie projekty obywatelskie będą procedowane, że nie będą odrzucane w pierwszym czytaniu. Stąd ta liczba posłów, którzy opowiedzieli się za skierowaniem tego projektu do dalszych prac.

Czy to wystarczające usprawiedliwienie? Było to jednak głosowanie za usankcjonowaniem zabijania dzieci poczętych na masową skalę. Na dodatek projekt jest niezgodny z art. 38 Konstytucji RP.

– Projekt przedstawiony przez panią Barbarę Nowacką był w ogóle nie do przyjęcia – zarówno z punktu widzenia prawnego, jak i moralnego. Projekt narusza zapisy Konstytucji, wprowadza możliwość legalnej aborcji. Moim zdaniem, projekt powinien zostać odrzucony natychmiast – ale trzeba było wysłuchać tego, co ma do powiedzenia pani Nowacka. Nawiasem mówiąc – stek bzdur.

Wobec projektu broniącego życie „Zatrzymaj aborcję” padało szereg zarzutów z lewej strony sejmowej sali.

– Jak zwykle padł argument, że jeżeli wstrzyma się aborcję chociaż w jednym punkcie, rozszerzy się podziemie aborcyjne, a kobiety będą zmuszane do cierpienia w związku z koniecznością wydawania na świat chorych dzieci. To były same kłamstwa. Tak samo stwierdzenie, że zarodek w momencie poczęcia nie jest człowiekiem tylko zlepkiem komórek, czy też że nie istnieje coś takiego jak syndrom aborcyjny. Były to jawne kłamstwa, podważające w dodatku stwierdzenia medycyny!

W Sejmie będzie dalej procedowany obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Kiedy wreszcie ustawa wejdzie w życie?

– Myślę, że czas jest odpowiedni na podjęcie prac nad tym dokumentem. Zbyt długo z tym zwlekaliśmy. Przez to wiele dzieci zostało zabitych. Czas to przerwać!

Dziękuję za rozmowę.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Aktualizacja 12 stycznia 2018 (09:16)

Nasz Dziennik