logo
logo

Obrona życia

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Pierwsza opinia

Piątek, 16 marca 2018 (02:47)

Ma to nastąpić w południe na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

 

19 marca to ważny dzień dla katolików – obchodzimy wtedy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tradycji św. Józef, troskliwy obrońca i opiekun Jezusa Chrystusa, jest też nazywany patronem spraw wszelkich, co nabiera szczególnego znaczenia w kontekście walki o wzmocnienie ochrony życia człowieka w Polsce. To właśnie za jego wstawiennictwem codziennie wiele osób modli się o zatrzymanie dramatu aborcyjnego w naszej Ojczyźnie.

Projekt zakazujący uśmiercania dzieci podejrzewanych o chorobę lub niepełnosprawność leży w Sejmie już od ponad trzech miesięcy. – Bardzo szybko doszło do pierwszego czytania i projekt trafił do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Ta ostatnia ma zaopiniować „Zatrzymaj aborcję” w najbliższy poniedziałek – mówi „Naszemu Dziennikowi” Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej. Jak dodaje, procedura utknęła w pierwszej komisji. – Było już kilka jej posiedzeń – i nic. Zlekceważono nawet wniosek posła Jana Klawitera o zajęcie się projektem. Odkąd propozycja ustawy znalazła się w rękach posłów Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, sprawa stanęła w miejscu – wskazuje.

Poseł Bożena Borys-Szopa, która kieruje jej pracami, podkreślała, że komisja czeka jeszcze na opinię rządową, a dokładnie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Paulina Gajkowska

Nasz Dziennik