logo
logo

Obrona życia

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Zwłoka zabija

Poniedziałek, 26 listopada 2018 (03:00)

Ruchy katolickie upominają parlamentarzystów.

List otwarty do przedstawicieli władzy ustawodawczej podpisało 25 liderów ruchów i stowarzyszeń katolików świeckich w trakcie posiedzenia Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Sygnatariusze wzywają do poparcia obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”. Każdy dzień zwłoki oznacza zgodę na kolejne prenatalne zabójstwa w majestacie prawa stanowionego, otwarcie sprzecznego z prawem naturalnym i Bożym przykazaniem.

– Wszystkie działania podejmowane w tym celu, aby życie poczęte było chronione i otaczane należytym szacunkiem, aby także w wymiarze prawnym dokonywała się pełna ochrona życia poczętego, są godne uznania. Jest to zupełnie zrozumiałe w naszej Ojczyźnie mającej ponadtysiącletnie tradycje życia chrześcijańskiego i szczycącej się wieloma świętymi, w tym św. Janem Pawłem II, wielkim obrońcą życia poczętego – zaznacza ks. bp Adam Wodarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Odpowiedzialni za ruchy formacyjne, apostolskie i inne stowarzyszenia wiernych katolików napominają zwłaszcza parlamentarzystów deklarujących się jako wierzący. „Blokowanie projektu obywatelskiego mającego uratować dzieci przed śmiercią przez parlamentarzystów deklarujących się jako katolicy uważamy za szczególnie haniebne” – czytamy w piśmie. Chodzi przede wszystkim o polityków Prawa i Sprawiedliwości, z których większość uznaje się za katolików, a całe ugrupowanie powołuje się w swoich deklaracjach programowych na wartości chrześcijańskie.

Liderzy ruchów katolickich zauważają, że wsparcie inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” to równocześnie obowiązek katolicki i obywatelski.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Falkowski

Nasz Dziennik