logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Polski ambasador zaatakowany w Izraelu

Środa, 15 maja 2019 (20:56)

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie.

Jak napisał w wydaniu internetowym dziennik „Jerusalem Post”, do stojącego przed ambasadą Magierowskiego podszedł mężczyzna, który rzucił się na niego i zaczął na niego krzyczeć. Ambasador nie był w stanie zrozumieć, co mówił napastnik, poza słowami „Polak, Polak”, zdążył jednak zrobić zdjęcie jemu i jego autu – pisze „JPost”, powołując się na relację dyplomaty.

Bezpośrednio po zajściu polska ambasada złożyła zawiadomienie na izraelskiej policji, a Magierowski zgłosił skargę w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych. 

Dzięki temu, że Magierowski zdołał zrobić zdjęcie napastnikowi i jego autu, mężczyzna został aresztowany zaledwie półtorej godziny później. 

Rzecznik prasowy polskiego MSZ Ewa Suwara poinformowała, że ambasador Izraela Anna Azari została wezwana na środę do resortu w związku z atakiem na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego.

RP, PAP

NaszDziennik.pl