logo
logo

KOMENTARZ

zdjęcie

Drogi Czytelniku!

Poniedziałek, 3 czerwca 2019 (04:01)

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Warszawie odrzucił układ zawarty pomiędzy niemal wszystkimi wydawcami prasy w Polsce a Ruchem S.A., który miał uratować funkcjonowanie tej sieci koplportażowej. Warunki układu były bardzo trudne dla wydawców, szczególnie małych, o polskim kapitale i bez wsparcia zagranicznych właścicieli. Wydawcy musieli pogodzić się z utratą 85 proc. należnych im kwot, ale przeważyła świadomość potrzeby istnienia w Polsce rozległej sieci dystrybucji prasy. Wolny dostęp do mediów i prasy jest przecież jednym z fundamentów wolności. Tymczasem sąd odrzucił układ i stoimy wobec wielkiego ryzyka upadku. Podejmujemy więc walkę o przetrwanie!

Drogi Czytelniku „Naszego Dziennika”, jeżeli uważasz, że „Nasz Dziennik” jest potrzebny Tobie, Twojej rodzinie, Twoim sąsiadom i pozostałym Polakom – prosimy o naprawdę potężną mobilizację!

Pytaj codziennie w kiosku i w sklepie z uśmiechem, ale i ze zdecydowaniem: poproszę o „Nasz Dziennik”! Jako jedyna gazeta codzienna w Polsce, kompetentnie i z rzetelną argumentacją informujemy Polaków o sprawach najważniejszych, tych dających nadzieję i tych budzących grozę. Stale przeciwstawiamy się wrogim ideologiom ateizacji i odhumanizowania Polski i Polaków.

Z bólem obserwujemy jednak, że z głosem prawdy wypływającym z wiary i patriotyzmu coraz trudniej trafić do opinii publicznej. Każdego dnia nie ustajemy jednak w wysiłkach. Chcemy dobrze przygotować Polaków na przyszłe czasy.

Teraz jest czas próby, czy uda nam się razem uratować polską, niezależną, katolicką i patriotyczną prasę. Potrzebną w każdej miejscowości, w każdym kiosku, dostępną dla każdego Polaka – także tego spoza wielkich miast, Warszawy, Trójmiasta czy Poznania.

Bardzo Cię, Czytelniku, prosimy o powrót do codziennego czytania „Naszego Dziennika”, do jego kupowania dla sąsiada czy rodziny, do mobilizowania innych. Do rozmawiania ze znajomymi o potrzebie czytania „Naszego Dziennika”. Prosimy, zgłaszaj nam swoje pomysły, jak przymnożyć codziennych zaangażowanych Czytelników.

Sedecznie pozdrawiam

Marcin Nowina Konopka
prezes spółki Spes,
wydawcy „Naszego Dziennika”

Aktualizacja 3 czerwca 2019 (12:01)

Nasz Dziennik