logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Dziecięca armia Maryi

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 (02:11)

Tu dzieci uczą się dobroci i prawdziwych wartości. Pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój” odbyła się wczoraj na Jasnej Górze XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, które powstały i działają przy Radiu Maryja.

Do Podwórkowych Kół Różańcowych należy 160 tys. dzieci na wszystkich kontynentach świata. Pielgrzymka zgromadziła dzieci wraz z rodzicami z całej Polski. – Pielgrzymka, jak co roku, była piękną uroczystością. Dzieci się tu wspaniale czują, uczą się modlitwy, a przy okazji tańczą i dobrze się bawią – mówi pani Sylwia z Sosnowca. – Modlitwa i zabawa sprawiają, że pielgrzymka to wspaniały czas – podkreśla jej córka Oliwia.

Spotkanie prowadził opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci o. Piotr Dettlaff CSsR.

Z dziećmi pielgrzymującymi do Maryi Matki była Magda Buczek, założycielka pierwszego Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. – Ogromną radość w sercu ma każdy z nas, że możemy dziś tutaj się spotkać – mówiła do obecnych. Zwróciła uwagę, że dzieci odmawiające Różaniec to wielka rodzina Maryi. Przypomniała, że Matka nie pozostaje obojętna na głos wołających do Niej dzieci, dlatego szczególnie te trwające na modlitwie są obdarowywane łaskami. Zachęcała najmłodszych wraz z ich rodzicami, by do nich dołączyli.

Mszę św. i homilię wygłosił wielki przyjaciel Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Przybliżył dzieciom niezgłębioną tajemnicę Trójcy Świętej, której uroczystość obchodził Kościół św. w dniu pielgrzymki. – Apostołowie z Matką Świętą przyjmują Ducha Świętego i rozchodzą się na cały świat, by głosić prawdę o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym. My wyznajemy tę prawdę podczas każdej modlitwy – akcentował ksiądz biskup. Zwrócił uwagę dzieci, by były na to szczególnie wrażliwe podczas każdego czynionego znaku krzyża. Zachęcił też do modlitwy do Ducha Świętego, bo – jak wskazywał – dzięki Niemu wszystkie nasze zadania okażą się proste, a marzenia i plany łatwe do osiągnięcia.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik