logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Wydumany problem komisji

Czwartek, 12 września 2019 (23:11)

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) zdecydowała, że wyśle list do polskich władz w sprawie praw społeczności LGBT i osobne pisma do Rady UE i Komisji Europejskiej w sprawie zastraszania polskich sędziów – dowiedziała się PAP z dwóch źródeł w Parlamencie Europejskim.

 

Z inicjatywą sformułowania pism wyszli europosłowie grupy Odnowić Europę (Renew Europe). W środę sprawa była dyskutowana przez koordynatorów grup politycznych, a w czwartek decyzję podjęła cała komisja.

– Decyzja, by wysłać listy, została zaakceptowana najpierw przez koordynatorów komisji LIBE, a w czwartek potwierdzona na posiedzeniu komisji przy braku sprzeciwu. Listy nie są jeszcze gotowe. Przygotuje je przewodniczący komisji – wskazało źródło PAP w Parlamencie Europejskim.

Jak dodało, na spotkaniu koordynatorów przedstawiciel frakcji EKR (należy do niej PiS) wyraził sceptycyzm wobec propozycji, jednocześnie zaznaczając, że polski rząd jest gotowy odpowiedzieć na skierowany do niego list i wyjaśnić wszelkie związane z nim wątpliwości europosłów.

RP, PAP

NaszDziennik.pl