logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Pełny skład w expose

Środa, 6 listopada 2019 (21:44)

Na piątek zaplanowane jest posiedzenie komitetu politycznego PiS i tego dnia zapadną decyzje co do składu rządu. Pełny skład poznamy podczas exposé premiera – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Nowy klub PiS ma zebrać się 12 listopada rano, wtedy wybrane mają być władze klubu.

 

Ryszard Terlecki został zapytany w TVP Info, kiedy zbierze się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości i kiedy znany będzie ostateczny kształt rządu, odpowiedział, że komitet, zbierze się w piątek we wczesnych godzinach popołudniowych i pozna wtedy skład rządu.

– Natomiast ja myślę, że pełny skład rządu poznamy z exposé premiera i dopiero już w czasie trwania posiedzenia Sejmu – stwierdził.

Dopytywany, czy przed piątkiem premier nie przedstawi nazwisk, Terlecki odpowiedział, że nie wie. – Nie chcę niczego przesądzać. W piątek w każdym razie zapadną decyzje co do składu rządu – powiedział.

Został też zapytany, czy sojusznicy PiS w Zjednoczonej Prawicy, czyli Porozumienie i Solidarna Polska, zwiększą stan posiadania w poszczególnych ministerstwach. – Troszkę zwiększą. Bardzo energicznie i skutecznie pracowali w kampanii. Mają liczniejsze niż poprzednio grono posłów, więc troszkę poszerzą swój stan posiadania – odpowiedział Terlecki.

Dopytywany, czy Porozumienie i Solidarna Polska w związku z wprowadzeniem większej liczby posłów, dostaną więcej resortów, powiedział: „Może nie mówmy »większa liczba resortów«, ale rzeczywiście ich stan posiadania się poszerzy”.

Terlecki powiedział ponadto, że PiS planuje pierwsze posiedzenie nowego klubu na 12 listopada – dzień inauguracyjnego posiedzenia Sejmu nowej kadencji, ok. godz. 9.00-9.30. – Wtedy klub wybierze prezydium, wybierze też przewodniczącego, tak, że pójdziemy na salę już z władzami klubu ukonstytuowanymi – podkreślił. Pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji rozpocząć ma się o godz. 12.00.

Na pytanie, czy nadal będzie pełnił funkcję szefa klubu PiS, Terlecki odpowiedział, że to zależy od klubu. Dopytywany, czy byłby taką funkcją zainteresowany, stwierdził, że „jest gotów się podjąć, jeżeli będzie taka decyzja klubu”. Z kolei na pytanie, czy w nowej kadencji też będzie wicemarszałkiem, odpowiedział, że to Sejm wybiera wicemarszałków.

 

RP, PAP

NaszDziennik.pl