logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody na dziś i jutro

Środa, 16 września 2020 (07:09)

Aktualizacja: 16 września 2020 (09:18)

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu miejscami duże.

Jak informuje IMGW, rejon Skandynawii, Morza Bałtyckiego, Półwyspu Iberyjskiego oraz częściowo środkowej Europy jest pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad Polską pogłębia się zatoka niżu znad Skandynawii. Napływa bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu miejscami duże. W szczytowych partiach Sudetów możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25 do 29 st. C, chłodniej w pasie nadmorskim, od 20 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem Podkarpacia miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 12 do 16 st. C, miejscami na północy kraju oraz w dolinach Bieszczad od 9 do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich; w pasie nadmorskim wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W pomorskiem, a także na wschodzie i południu kraju miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze; w drugiej połowie dnia zjawiska będą zanikać. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15-16 st. C na północy kraju i Podhalu, około 18 st. C w centrum, do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, na północy miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

JG, PAP

NaszDziennik.pl