logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Więcej zakażeń

Sobota, 19 września 2020 (13:44)

Aktualizacja: 19 września 2020 (16:18)

Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia; nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń – powiedział w sobotę PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując najwyższy dzienny bilans koronawirusa w Polsce.

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 1002 osób. To najwyższa odnotowana dotąd liczba nowych przypadków. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 12 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych wzrosła tym samym do 78 330; 2282 osoby zmarły.

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że w kraju nie ma obecnie dużych ognisk zakażeń, a sobotnie dane są efektem powrotu ludzi do normalnego trybu życia.

– Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy. To jest to, co obserwujemy codziennie na naszych ulicach – więcej ludzi, więcej kontaktów – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Jego zdaniem na obecny bilans zakażeń nie ma wpływu powrót dzieci do szkół.

Ostatniej doby wykonano ponad 20 tys. testów na obecność koronawirusa – podało Ministerstwo Zdrowia. Ogółem przebadano dotąd 3 mln 101 tys. 907 próbek pobranych od 2 mln 976 tys. 527 osób.

JG, PAP

NaszDziennik.pl