logo
logo

Zdjęcie: fot. pro-life.pl/ Inne

Dołącz do nowenny życia za sędziów Trybunału Konstytucyjnego!

Czwartek, 8 października 2020 (07:45)

Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020 (09:03)

22 października w Trybunale Konstytucyjnym ma się odbyć rozprawa dotycząca przesłanki eugenicznej, pod której pretekstem zabijane są dzieci nienarodzone

– To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, jednej z największej organizacji pro-life. Z oficjalnych statystyk wynika, że w roku 2019 w Polsce w majestacie prawa zabito 1116 dzieci nienarodzonych. Aż 1074 aborcje wykonano z powodu podejrzenia u dziecka ciężkiej choroby lub kalectwa, czyli z powodu przesłanki eugenicznej.

W dniu rozpatrywania wniosku przez Trybunał Konstytucyjny w Kościele powszechnym wspominamy św. Jana Pawła II, Papieża, wielkiego obrońcę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Odpowiadając na jego wezwanie do modlitwy, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w nowennie życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II rozpocznie się 13 października i potrwa do 21 października. – Prosimy o modlitwę – apeluje Wojciech Zięba. – Wszystkie parafie, zakony, wszystkich rodziców, wychowawców i obrońców życia człowieka z całego świata. Polska może być inspiracją dla innych krajów, jednak by tak się stało, potrzebujemy modlitewnego wsparcia – dodaje.

Nowennę pobłogosławił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski i z całego serca prosi, aby podczas październikowego różańca modlić się w intencji obrony życia.

Do modlitwy może włączyć się każdy poprzez wydarzenia na Facebooku oraz stronę internetową www.pro-life.pl/nowenna.


Agata Gołda
specjalista ds. komunikacji
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka                     ul. Krowoderska 24/6, Kraków

 

AB, www.pro-life.pl

NaszDziennik.pl