logo
logo

Zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka/ -

Dziecko i mama. Dwie ofiary aborcji

Czwartek, 3 grudnia 2020 (17:28)

Blisko 150 osób dowiedziało się, że ofiarą aborcji jest nie tylko nienarodzone dziecko, ale także jego matka, ojciec, rodzeństwo i personel medyczny zaangażowany w dokonanie aborcji.

Wczoraj odbył się webinar pt. „Dziecko i mama. Dwie ofiary aborcji”, który prowadziła Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych i sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Na początku przypomniała słuchaczom historię wprowadzenia aborcji na świecie. Wyjaśniła, jak zmieniało się polskie ustawodawstwo dotyczące tej kwestii. Następnie wskazała, czym rzeczywiście jest aborcja.

Podkreśliła, że ofiarami aborcji są zarówno matka, jak i dziecko. Uczestnicy webinaru dowiedzieli się, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia i że nienarodzone dziecko odczuwa ból. Poznali także najczęstsze przyczyny decyzji kobiet o dokonaniu aborcji, które mają swoje źródło w relacji z partnerem, są skutkiem presji społecznej, przemocy czy molestowania, których ofiarami są kobiety. Prelegentka wskazała, że duży wpływ na zabijanie nienarodzonych ma także aborcyjny biznes.

Magdalena Guziak-Nowak opowiedziała również o skutkach aborcji dla kobiety, tych bezpośrednich, jak i odległych w czasie. Przywołała zapomniane ofiary aborcji – ojców, rodzeństwo i personel medyczny oraz zdefiniowała syndrom ocaleńca od aborcji. Wyjaśniła, na czym polega aborcyjny biznes. Na koniec podała alternatywne rozwiązania dla kobiet, które rozważają zabicie nienarodzonego dziecka, oraz odpowiedziała na pytania uczestników. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób, jednak aż 235 osób, czyli wszystkie, które zapisały się na to spotkanie, otrzymały po nim link do nagrania.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia, organizator webinarów, zaprasza na kolejne spotkanie pt. „Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki”, które odbędzie się 9 grudnia br. o godz. 19.00. W webinarze mogą wziąć udział dorośli wraz z dziećmi od 10. roku życia. Uczestnicy dowiedzą się, jak przebiega rozwój dziecka w łonie matki, kiedy wykształcają się jego poszczególne narządy oraz kiedy nabywa ono poszczególnych umiejętności. Nie zabraknie możliwości zobaczenia modelu nienarodzonego dziecka i ciekawych animacji związanych z jego rozwojem prenatalnym.

Zapisy na webinar przyjmowane są pod adresem https://pro-life.pl/webinary/

Tam także można znaleźć terminarz kolejnych spotkań. Do uczestnictwa w spotkaniach Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia zachęca nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, grupy parafialne i ich liderów, narzeczonych, doradców życia rodzinnego, małżeństwa, księży i siostry zakonne. Jednym słowem wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.

Agata Gołda, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

NaszDziennik.pl